Наша «бронза» – хороший результат

Ветерани соснівського «Рочина» (Львівська обл.) успішно виступили на чемпіонаті України з футзалу у віковій категорії 50 років і старші. З далекої Одеси команда з Соснівки повернулася не з порожніми руками – бронзовими медалями та кубком за третє місце. Такий результат капітан команди Володимир Шеремета вважає більш, ніж успішним. Про це та багато іншого він розповів в інтерв’ю.

– Володимире Михайловичу, як у ветеранів соснівського «Рочина» виникла ідея взяти участь у чемпіонаті України з футзалу? 
– У таких турнірах ми неодноразово беремо участь. Можна сказати, що футзальні змагання серед ветеранів в Одесі для нас є традиційними. Загалом наша ветеранська команда старається брати участь у багатьох змаганнях, які проводить комітет ветеранського футзалу АФУ, а також які проходять під егідою ветеранського комітету Федерації футболу України. У 2014 році ми стали чемпіонами України з футболу у віковій категорії 50 років і старші. Однозначно можна сказати, що ми не тільки ветеранська футзальна команда, а ще й футбольна.

– Які враження від турніру в Одесі? 
– Хороші. Там завжди були сприятливі умови для проведення ветеранських турнірів такого рівня. Можна поєднати не тільки змагання, а й відпочинок. Чесно кажучи, цього року на турнір до Одеси складно було зібрати найсильніший склад. Чимало наших гравців якраз у віці 50 років і старші працюють тренерами чи начальниками у командах майстрів. Зважаючи на це, забрати цих людей на кількаденний турнір є, звісно, непросто. Незважаючи на це, Львівщина має великий потенціал футболістів-ветеранів, тому буквально за місяць до офіційних матчів в Одесі ми зібрали нашу команду і визначилися зі складом. Окрім мене, кістяк нашої команди склади Богдан Косар, Анатолій Саулевич, Віктор Башта, Роман Лаба, Михайло Воробець, Ігор Костюк та Володимир Курівчак.

– Які завдання на футзальний чемпіонат України перед командою поставив її президент Ігор Смолинець? 
– У нас завжди максимальні завдання. Ігор Смолинець навіть цього нам не нагадував, оскільки ми зажди були, є і будемо максималістами. Можливо, за перше місце нам би реально було поборотися, якби ми у своєму складі мали воротаря. Дуже часто ми грали без воротаря, застосовуючи тактику з п’ятим польовим гравцем. Вона себе оправдала. Ця схема нам неодноразово допомагала у футзальних матчах. Воно нам дає шанс розіграти зайвого футболіста. В загальному наш президент Ігор Смолинець постійно телефонував і цікавився результатом. Він живе не тільки футболом, а ще й футзалом і завжди нам старається допомагати.

– У півфіналі «Рочин» поступився одеському «Чорному морю» – майбутньому чемпіону України.
– І при чому неодноразовому чемпіону України. Вважаю, наш суперник був майже професійною командою. Чи були шанси на успіх? Мабуть, що так, хоча ще раз додам, що «Чорне море» – дуже сильна команда з хорошим підбором виконавців. На початку матчу ми мали два гольові моменти, які не змогли реалізувати, натомість суперник наші помилки зумів перевтілити у голи. Можливо, у цьому матчі нам не пощастило, але ці слова аж ніяк не применшують заслуги команди суперника вийти у фінал турніру.

– Володимире Михайловичу, третє місце – успішний результат для «Рочина»?
– Однозначно. Рівень чемпіонату був дуже високий. І мова тут піде не тільки про господарів турніру. Наш результат ми оцінили на більш, ніж успішний.

– Як Вам організація турніру в Одесі? 
– На якісному рівні. Якщо арбітри і помилялися, то так, що ніхто особливо не був засмученим. За організацію та арбітраж турніру я б поставив високу оцінку.

– Які теперішні плани ветеранської команди «Рочина»? 
– Грати у футбол поки ноги носять (сміється). Які плани можуть бути у 50 років? Зараз маємо кілька запрошень на турніри за кордон, а також Кубок України. Будемо їх розглядати і приймати рішення щодо участі у цих змаганнях.

За матеріалами futsalua.org