Українським воїнам – пошана та підтримка

Благодійний матч за участі ветеранів львівських “Карпат”, соснівського «Рочина» і випускників 1989-го року Львівського училища олімпійського резерву, що мав на меті збір коштів для підтримки воїнів, які захищають мир і спокій в Україні на сході нашої країни, відбувся у суботу, 23-го грудня, у львівському Палаці спорту “Галичина”.

Одним з ініціаторів проведення цього патріотичного спортивного заходу є вихованець училища Ігор Баїк, який тривалий час брав участь у воєнних діях у зоні АТО. Як відомо, такий доброчинний товариський поєдинок зірок українського футболу пройшов вдруге – перша зустріч команд під умовними назвами “Однокласники та друзі Ігоря Баїка” та “Ветерани ФК “Карпати” (Львів)” відбулася наприкінці минулого року. Варто відзначити, що цього разу програма заходу була розширена, адже до участі у ньому було залучено також юних футболістів.

А передусім відбулася урочиста церемонія відкриття, на початку якої з напутніми словами та благословенням до присутніх звернувся отець Ігор Дяк із Церкви Пресвятої Євхаристії. Пролунав Державний Гімн України у виконанні відомої української співачки та громадського діяча Софії Федини. Далі один з організаторів даного заходу голова Комітету ветеранського футболу ФФЛ Володимир Шеремета запросив до слова першого заступника голови Федерації футболу Львівської області Ярослава Грися. У своєму виступі Ярослав Антонович наголосив на великому значенні даного благодійного матчу для допомоги українським воїнам і для патріотичного виховання молоді, а також вручив Ігорю Баїку почесну відзнаку – Диплом ФФЛ. Під час церемонії відкриття щирі слова на підтримку українського війська пролунали також із уст заступника голови Львівської обласної ради Володимира Гірняка, директора Львівського державного училища фізичної культури Степана Родака, керівника Громадської організації “Подаруй солдату захист” Юлії Слободян, і, звісно, зворушливі теплі слова за підтримку його ініціативи виголосив Ігор Баїк, подякувавши усім, хто зробив посильний внесок для підтримки українських воїнів, зокрема, висловив вдячність родинам Михайлівих і Смолинців.

Першими помірятися силами на спортивному майданчику вийшли юні футболісти 2004-го – 2005-го років народження: команди вихованців футбольного клубу “Львів” (тренер – Микола Дударенко) і львівської “Покрови” (тренер – Микола Сич). Поєдинок, що проходив у жвавій боротьбі, завершився нічиєю 2:2. По його завершенні дітям було вручено подарунки від Святого Миколая.

А далі свою молодість згадали знані футбольні особистості, зокрема, Олександр Чижевський, Володимир Шаран, Андрій Тлумак, Андрій Сапуга, Євген Михайлів, Роман Михайлів, Ігор Смолинець, Олег Смолинець, Костянтин Лемішко, Володимир Васютик, Ярослав Гринишин, Андрій Чіх, Володимир Сабодаш, Петро Решко, Василь Михальчук, Михайло Воробець, а також чемпіон світу з боксу Андрій Котельник, поспостерігати за грою яких на трибунах Палацу спорту “Галичина” зібралися численні шанувальники футболу.

Як і торік, суперники виступали за команди під умовними назвами “Ветерани ФК “Карпати” (Львів)” (тренер – Володимир Шеремета) та “Однокласники та друзі Ігоря Баїка” (тренер – Ярослав Дмитрасевич). Варто позитивно відзначити і той факт, що за ходом зустрічі, на якій працювала бригада арбітрів у складі Віталія Семеніва та Тараса Путаса, на майданчик виходили також зовсім юні гравці – діти відомих футболістів.

Поєдинок, що став кульмінацією заходу, пройшов у видовищній і результативній боротьбі. “Ветерани ФК “Карпати” (Львів)” вийшли вперед і невдовзі розвинули свій усіх – обидва голи забив Андрій Котельник. Та незабаром “Однокласники та друзі Ігоря Баїка” відновили рівновагу – Роман Михайлів скоротив відставання своєї команди до мінімуму, а юний Лука Лемішко зрівняв рахунок.

Все ж підопічні Володимира Шеремети зуміли знову вийти вперед і збільшити різницю в рахунку до двох голів – результативними ударами відзначилися: спочатку юний Вадим Смолинець, а потім досвідчений Андрій Котельник. До честі підопічних Ярослава Дмитрасевича, його команда знову скоротила різницю в рахунку до мінімуму – цей гол забила юна Юлія Михайлів. Цікава та коректна боротьба, у якій за два тайми попередження отримав тільки Володимир Сабодаш, тривала до фінального свистка, незадовго до якого Андрій Котельник забив свій четвертий гол у цій зустрічі, встановивши її остаточний результат – 5:3 на користь ветеранів “Карпат” та «Рочина». Та рахунок доброчинного матчу, звісно, не має особливого значення, головне у патріотичному спортивному заході – пошана та підтримка для доблесних українських воїнів. Тож славетні учасники зустрічі не тільки показали справжній майстер-клас для футболістів-початківців, але й зібрали кошти для допомоги українському війську.

Планета Ф